LM2FA200 float level switch by Elettrotec
Get a quote
Condition : New (Unused)
Price:On request
Delivery:On request
Purchase LM2FA200 float level switch by Elettrotec in the UK
About LM2FA200
LM2FA200 float level switch
If you require more information about LM2FA200, please contact us for details.
Why Choose RADWARD LTD?
Contact Us for LM2FA200
Disclaimer
Frequently Asked Questions(FAQ):
Where can I buy LM2FA200 by Elettrotec in the UK?
What is the price of LM2FA200?
Who is the official distributor or seller of Elettrotec in the UK?
How can I access LM2FA200 catalogues, user manuals, technical documents, and PDFs?
Do you provide technical support for LM2FA200?
We can assist you in contacting the manufacturer to ensure you receive the support you need.
Product UNIT PRICE Delivery
Show more
Characteristics
Manufacturer Elettrotec
Country
Part number LM2FA200
Inner Code 4916018
Custom Code 90268020
Technical specification
Electric float switch - tube length 200mm Electric float switch - changer max. power consumption: 0.8A at 220V - 50Hz max. viscosity: 150cSt max. pressure: 10bar Working temperature: -10°C... +80°C Tube length: 200mm INSTALLATION: Tank cap outlet diameter: 35.5 mm Mounting: 2x M4 - LK43mm